Nowoczesny system grzewczy przeznaczony dla domu jednorodzinnego powinien być nie tylko wydajny i niezawodny, zapewniając komfortowe warunki termiczne w mieszkaniu przez cały rok. Warto zadbać również o instalację przyjazną środowisku, która nie wykorzystuje paliw kopalnych – te wiążą się bowiem z emisją szkodliwych gazów cieplarnianych i przyczyniają się do degradacji ekosystemu. Takim ekologicznym, a przy tym ekonomicznym oraz praktycznym rozwiązaniem są systemy oparte na pompach ciepła.

Ekologiczne instalacje grzewcze dla domu

Instalacja grzewcza, której źródłem jest pompa ciepła, to doskonały wybór dla osób chcących zrezygnować z kosztownych, a także uciążliwych w obsłudze kotłów. Wykorzystuje ona energię elektryczną oraz słoneczną zgromadzoną w gruncie, wodach gruntowych bądź powietrzu do centralnego ogrzewania domu i ciepłej wody użytkowej – jest więc w pełni ekologiczna. Co więcej, system grzewczy tego typu pozwala uniezależnić się od rosnących cen paliw i cechuje się niskimi kosztami eksploatacji.

Komfortowe ciepło przez cały rok

Efektywny, oszczędny, przyjazny środowisku system ogrzewania może składać się z wielu elementów. Znakomitym pomysłem jest stworzenie instalacji grzewczej łączącej pompy ciepła z fotowoltaiką, co pozwoli na pełną niezależność, a także znaczne zmniejszenie rachunków. Świetnym dodatkiem okaże się również zastosowanie rekuperacji, czyli wentylacji z odzyskiem ciepła, która zapobiegnie wychładzaniu budynku podczas wymiany zużytego powietrza na świeże.

Wysokowydajne instalacje grzewcze dla Klientów z woj. śląskiego

W naszej firmie zajmujemy się wykonywaniem systemów grzewczych w domach jednorodzinnych na terenie województwa śląskiego, w tym Lublińca, Dąbrowy Górniczej, Jaworzna czy Mysłowic. Dostarczamy pompy ciepła takich producentów jak Neoheat, Mitsubishi oraz Panasonic, które stanowią gwarancję niezawodności na wiele lat i doskonale sprawdzą się w nowo powstających budynkach, a także obiektach modernizowanych. Zapraszamy do kontaktu!


Harwig Systems Maciej Harwig
ul. Tarnogórska 40,
42-289 Woźniki


NIP 5751819298


biuro: 572 322 919